آموزش مراقبه ۴ مرحله ای از جک کلنفیلد

آموزش مراقبه ۴ مرحله ای از جک کلنفیلد

آموزش مراقبه ۴ مرحله ای از جک کلنفیلد :امروز می خواهم با شما راجع به چیزی صحبت کنم که در مسیر موفقیت من بسیار ضروری بوده است .

و اون مراقبه است

مراقبه تمرینی برای تعلیم دادن ذهن تان است ، یا باعث ایجاد حالت آگاهی می شود . همچنین باعث بدست آوردن بعضی مزایا مثل ریلکس شدن ، کاهش استرس ، شفا پیداکردن ، تقویت نیروی زندگی تان ، یا به وجود آوردن برخی ویژگی ها مثل : عشق ، صبر ، سخاوتمندی و بخشش ،همچنین برای دسترسی به خود درونی از ضمیر ناخودآگاه تان یا از قدرت کائات که معمولا خدا یا هوش بی نهایت یا آگاهی کائنات یا منبع انرژی خطاب می شود ف مورد استفاده قرار می گیرد  .

هم چنین یک ابزار قدرت مند برای دسترسی به خلاقیت تان و بصیرت و خرد درونی تان است .

مراقبه می تواند به شما کمک کند تا بسیار سری تر به موفقیت دست پیدا کنید ، چون وقتی که ذهنتان خالی و متمرکز باشد و بدن تان ریلکس و آرام باشد ، می توانید به اطلاعات درونی و بیرونی دست پیدا کنید که می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات خیلی بهتری در زندگی تان بگیرید و هرچه قدر بیشتر مراقبه کنید ، دسترسی بیشتری به بسیرت و بینش درونی تان دارید .

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهند مراقبه سلامتی ، روابط ، یادگیری و حافظه ، عملکرد های ورزشی و موفقیت های کاری را بهبود می بخشند .

سه تا از بزرگترین منابع موفقیت من در حالی که مراقبه می کردم به سراغم آمدند ، عنوان کتاب “سوپ مرغ برای روح” که تبدیل به یک برند چندین میلیون دلاری شد و الهام و روحیه ی ایجاد انجمن “رهبری تحول گرا” و برنامه های تعلیمی معلمان آنلاین که به مردم آموزش می دهند چگونه به دیگران اصول موفقیت را آموزش دهند .

فرم های بسیار متفاوتی برای مراقبه طی هزاران سال در فرهنگ های مختلف به وجود آمده است و من تعدادی از آنها را در تعالیم موفقیتم در برنامه های صوتی “بیدار کردن قدرت” آموزش میدهم و حالا یکی از ابتدایی ترین آنها و یکی از قدرتمندترین آنها که من به سادگی آن را ” آموزش مراقبه ۴ مرحله ای از جک کلنفیلد ” می نامم که بسیار قدرتمند است ، چون چهار فرم مراقبه را در  یک تمرین ساده جمع کرده است

گام اول اینکه ابتدا یک مکان آرام پیدا می کنید و چشم های تان را می بندید و سپس با ۴ نفس عمیق و طولانی روی آرام کردن تنفس تان تمرکز می کنید و سپس شما یک نور سفید و یا طلایی رنگ را تصور می کنید که از سمت چپ بدنتان شروع به بالا آمدن می کند .از پای چپ تان شروع می شود به آرامی تمام نیمه ی چپ بدن تان را فرا می گیرد ، از مغزتان عبور می کند و سپس از سمت راست بدنتان پایین می رود . تصور کنید که از پایین بیرون می آید و دوباره بالا می آید ، شما این کار را ۳ بار دیگر انجام دهید .

گام دوم بعد از اینکه چرخه نور را در بدنتان کامل کردید این از که کلمات و یا عبارات متعالی و متعادل کننده را تکرار کنید .

مثل : ریلکس باش یا صبور باش یا من مورد عشق و محبت قرار دارم یا من در کائنات هستم و کائنات در من است ، برای ۳ تا ۴ دقیقه بی صدا تکرار کنید .

وقتی این کار را تمام کردید گام سوم این است که شما دست از تکرار کردن عبارات و یا کلمات بکشید و وارد حالت مراقبه و سکوت محض شوید . فقط دوباره به مدت ۳ تا ۴ دقیقه به هر فکر و احساس و یا حس فیزیکی که در ناخودآگاه تان جریان دارد توجه کنید و اگر دیدید که در افکارتان گم شده اید فقط آن افکار را مشاهده کنید و سپس رها کنید .این کار مثل ایستادن در کنار رودخانه و تماشا کردن قایق هایی که به آرامی عبور می کنند است و اگر ناگهان خودتان را سوار بر قایق دیدید فقط به ساحل بازگردید و به تماشای افکار و احساسات تان بپردازید .

گام چهارم و نهایی این است که چند دقیقه را صرف این کار کنید که خودتان را در محاصره ی نورافکن ها ببینید ” مثلا من الان دورم پر از نورافکن است ” یا یک هاله ای از نور سفید و سپس بعد از ۱ یا ۲ دقیقه انجام آن کار ، یک یا دو دقیقه اهدافتان را تصور کنید که به آنها رسیده اید . در این گام خواسته تان را به سمت کائنات می فرستید و به شما کمک می کند که افراد ، منابع و فرصت های لازم برای انجام دادن اهدافتان به سمت شما جذب شود .

هر فرمی از مراقبه را که انجام می دهید ، یادتان باشد که نمی توانید آن را اشتباه انجام دهید . هر چیزی که تجربه می کنید، خوب است . انتظار نداشته باشید که یک شبه یک ذهن خالی و روشن داشته باشید مراقبه یک روال روزانه است که باید سالها تمرین کنید ، اما من به شما قول می دهم که مزایاش بسیار عمیق هستند و وقتی تازه شروع می کنید ، ۱۲ تا ۲۰ دقیقه کافیست و با گذشت زمان شما احساس می کنید که می خواهید مراقبه تان را طولانی تر کنید . این یک پیشرفت طبیعی است .

من معمولا زمانی حدود ۲۰ دقیقه را روی گوشی ام تنظیم می کنم ، اما یادتان باشد که اگر ۲۰ دقیقه وقت ندارید فقط فقط ۵دقیقه تمرکز کردن روی تنفس تان حتا با تمرکز کردن بر روی احساس کردن هوایی که از بینی تان بیرون می آید یا احساس کردن بالا و پایین شدن سینه تان بهتر از هیچی است .

حالا این تمرین شما بعد از خواندن این متن است :آموزش مراقبه ۴ مرحله ای از جک کلنفیلد

فقط یک دقیقه صرف کنید تا به جایی راحت بروید و روی تنفس تان تمرکز کنید

درحالی که رو تنفس تان تمرکز کردید ، می توانید ذهن تان را روی یکی از جملات تاکیدی شخصی تان نیز متمرکز کنید

فقط آن را پشت سر هم تکرار کنید .

یکی دیگر از راه های ساده برای آرام کردن ذهن ، تصور کردن صحنه های آرام مثل صحنه حرکت ابر ها یا یک دریاچه مواج که آرام می شود . فقط با انجام دادن این کار به مدت حداقل ۵ دقیقه در روز شروع کنید و سپس مدت زمانی را که برای مراقبه صرف می کنید افزایش دهید و در عرض چند هفته ، اینکه از نظر ذهنی و فیزیکی چه حسی دارید را دوباره مورد ارزیابی قرار بدهید

 من تضمین می کنم که شما متوجه افزایش انرژی در زندگی تان خواهید شد یادتان باشد هیچ چیزی بهتر نمی شود مگر این که خودتان بهترش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *